Ruszyli do Sanktuarium w Markowicach. Pielgrzymi: W trakcie drogi do Matki Bożej towarzyszą nam radość i szczęście - MojaKruszwica.pl


Wczoraj, 14 października ulicami miasta ruszyli pielgrzymi z Kruszwicy. Tym razem udali się do Sanktuarium w Markowicach.


Piesza pielgrzymka do Markowic odbyła się wczoraj. Ulicami miasta przeszli młodzi kruszwiczanie.

- Pielgrzymka do Markowic zawsze kojarzyła mi się z czasem pięknie przeżytym. W tym roku nie było inaczej. Czas pielgrzymki jest dla mnie czymś wspaniałym. Charakteryzuje ją modlitwa, śpiew, szczera rozmowa z przyjaciółmi i księżmi - podkreśla Julia Lewandowska.Podobnego zdania jest uczestniczący w tegorocznej pielgrzymce Jędrzej Bawolski.

- Na pielgrzymce do Markowic bardzo mi się podobało. Panowała miła, spokojna i luźna atmosfera. Aura sprawiła iż w naszej grupie czułem się po prostu dobrze. Pogoda dzięki Bogu była dobra, a rozmowy w naszych przerwach z księdzem Maciejem umiliły mi czas pielgrzymowania - dodaje Jędrzej.


Oprócz drogi do Markowic, pielgrzymi wzięli udział w Mszy świętej. Ta część pielgrzymki również zapisała się w pamięci młodych kruszwiczan.

- Msza Święta przysporzyła mi bardzo dużo uśmiechu na twarzy. Kazanie "lednickiego" księdza skłoniło wszystkich do głębokich przemyśleń, które każdy zapamięta na długi czas - zaznacza Julia.

Nie inaczej czas ten wspomina Jędrzej.

- Msza Święta, otwartość księdza oraz rozmowa jaką z nami prowadził, sprawiły, że byłem bardzo szczęśliwy. Jak dla mnie pielgrzymka była udana i długo jej nie zapomnę - wspomina Jędrzej w rozmowie dla www.mojakruszwica.pl. Fot. Kolegiata Kruszwica
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz