Ruszyła pomoc żywnościowa: Blisko dziesięć ton żywności przekazane zostanie potrzebującym w Kruszwicy [FOTO]-MojaKruszwica.plOd dzisiaj do piątku trwać będzie pomoc żywnościowa w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kruszwicy. Działania prowadzone są przez społeczników i osoby zaangażowane w funkcjonowanie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.


Wydawanie żywności rozpocznie się dzisiaj, 4 października i potrwa do piątku. Z pomocy będzie można skorzystać w godzinach od 9:00 do 13:00. Praca przy wydawaniu żywności lekka nie jest. Do rozdania jest bowiem blisko 10 ton żywności.- Z pomocy żywnościowej mogą skorzystać osoby, które nie przekraczają kryteriów dochodowych w pomocy  społecznej tj. 1268 złotych dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1028 dla osoby w rodzinie. Ponadto z pomocy mogą skorzystać osoby, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej-mówi Danuta Batkowska, prezes Miejsko-Gminnego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Kruszwicy.Z pomocy żywnościowej w nadgoplańskiej gminie korzysta średnio 310 rodzin, co daje wynik około 1200 osób. Żywność jest wydawana na podstawie skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej. Dokument taki uzyskamy u pracowników socjalnych zgodnie z rejonem, w którym mieszkamy.

Do potrzebujących trafią warzywa i owoce, artykuły skrobiowe, mleczne, mięsne oraz cukier, tłuszcze i dania gotowe.

Żywność zostanie rozdana w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 realizowana przez Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz