"Rozkręcają bezpieczeństwo" wśród dzieci. Tym razem w Szkole Podstawowej w Kruszwicy-MojaKruszwica.pl
Założenia i cele akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji skutkuje tym, że lokalne społeczności są angażowane przez policjantów w bezpieczeństwo.


Tym razem Szkołę Podstawową w Kruszwicy odwiedzili mł. asp. Łukasz Zbawicki oraz st. sierż. Marcin Kozłowski. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia z uczniami klas „0” i „I”, by porozmawiać o bezpieczeństwie. 

- Mundurowi przedstawili dzieciom zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, by wystrzegały się negatywnych sytuacji. Wskazówki policyjne o napotykanych wałęsających się psach, również się dzieciom przydadzą. Dlatego zajęcia były urozmaicone o naukę i ćwiczenia określonych postaw, gdyby dziecko spotkało się z agresywnym psem. Policjanci tłumaczyli również, jak istotną kwestią są elementy odblaskowe, zwłaszcza w obecnej aurze pogodowej. Podczas spotkania mundurowi wyposażyli dzieci w elementy odblaskowe i książeczki pt. „Policja dzieciom” - przekazuje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz