I Gminny Dzień Seniora w Kruszwicy obchodzić będziemy już 20 października-MojaKruszwica.plNa 20 października zaplanowano I Gminny Dzień Seniora w Kruszwicy. Nowe święto ma m.in. docenić osoby starsze.  Ich liczba wciąż rośnie.

Święto Seniora zaplanowano na 20 października. O wpisanie go w kruszwicki kalendarz, zabiegali członkowie klubów seniora i Uniwersytetu III Wieku. Z danych udostępnionych przez Urząd Stanu Cywilnego wynika, że w nadgoplańskiej gminie zamieszkuje 18 971 mieszkańców. z czego 4632 to osoby, które ukończyły 60 lat. Stanowi to zatem 24% wszystkich mieszkańców w gminie.

- Dzień Seniora  ma być świętem szczególnym , świętem ludzi starszych , którym należy się szacunek  i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość , jakim  obdarowują młodsze pokolenie. To  oni  są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują  stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu - przekazuje radny Rady Miejskiej Andrzej Michalak.

Obchody Gminnego Dnia Seniora rozpoczną się 20 października o godzinie 15:00 w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy. Po nabożeństwie zaproszeni goście oraz seniorzy spotkają się w Centrum Kultury i Sportu 'Ziemowit" na dalszej części uroczystości. W ramach Gminnego Dnia Seniora, w szkołach odbędą się spotkania pod nazwą "I Ty kiedyś będziesz seniorem".
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz