Pod Urzędem Stanu Cywilnego znaleziono odznakę NSDAP [FOTO]-MojaKruszwica.pl
Ustanowioną w 1920 roku odznakę Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej znaleziono przy budynku Urzędu Stanu Cywilnego. O znalezisku poinformował jeden z internautów.


Wczoraj na naszym serwisie informowaliśmy o odnalezionej przy budynku Urzędu Stanu Cywilnego
odznace niemieckiej partii faszystowskiej. Internauci potwierdzili, że odznaka należała do jednego z członków NSDAP.-  Witam będąc w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kruszwicy i po  załatwieniu sprawy idąc alejką pod krzakiem w kierunku rynku znalazłem takie coś. Zdjęcie zamieszczam w internecie.  Patrzyłem na to ale nie jestem poszukiwaczem i znawcą  przedmiotów. Czy ktoś wie może co to takiego?- napisał na fanpage MojaKruszwica.pl jeden z mieszkańców naszego miasta.

Odnaleziona obok budynku USC odznaka została ustanowiona w 1920 roku. Jej projekt ostateczny został sfinalizowany prawie w dziesięć lat później. zwykle występuje w dwóch rozmiarach. Większa była noszona do munduru na piersi, mniejsza jako wpinka w klapie. Łącznie tego typu odznak wyprodukowano ponad 12 milionów.

Na odwrocie odznaki widnieje zapis M1/128. M1 to kod odznaczeń i insygnii. Numer po ukośniku oznacza kod producenta. W tym przypadku producentem był Eugen Schmidhäussler z Pforzheim. Obecnie miejscowość jest miastem na prawach powiau w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz