Orkiestra z Jezior Wielkich czwarta w województwie!-MojaKruszwica.plTowarzysząca wielu kruszwickim imprezom, Orkiestra Dęta OSP z Jezior Wielkich odnotowała nie lada sukces. Spośród 11 orkiestr w województwie, zajęła czwarte miejsce na prestiżowym festiwalu Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie Orkiestr Dętych Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelgnie.


Znana kruszwiczanom z licznych występów, Orkiestra Dęta z Jezior Wielkich, w czerwcu bieżącego roku wzięła udział w Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Orkiestr Dętych. Wyniki festiwalu poznaliśmy w październiku. Orkiestra z Jezior Wielkich zajęła czwarte miejsce.

- Jestem bardzo mile zaskoczony tak ogromnym sukcesem, chociaż w głębi duszy liczyłem na takie wyróżnienie. Jak widać czerwiec, okazał się dla nas bardzo korzystny. Wiem ile zaangażowania, serca oraz czasu wkładają muzycy i jestem im za to wdzięczny, bez nich nie byłoby tak wielu wygranych — podkreśla kierujący orkiestrą kapelmistrz Wojciech Skowron.

Podczas czerwcowego festiwalu, każda z orkiestr zaprezentowała swój repertuar. Najlepsze orkiestry będą reprezentować Kujawsko-Pomorskie w Regionalnych Przeglądach OSP. Międzywojewódzkie przeglądy odbędą się w przyszłym roku.

- Do osiągnięcia sukcesu przyczyniły się liczne próby oraz warsztaty muzyczne. Jestem bardzo wdzięczny naszym sympatykom. Bez waszego wsparcia nie byłoby dziś nam tak miło — dodaje rozmówca.Wyniki zbiorcze festiwalu zostały przekazane przez Oddział wojewódzki Związku OSP RP. Orkiestry zostały przesłuchane w Wagańcu (4 czerwca), Śliwicach (11 czerwca) oraz Zelgnie (18 czerwca). W przeglądach międzywojewódzkich w 2018 roku kujawsko-pomorskie reprezentować będą orkiestry z Solca Kujawskiego, Aleksandrowa Kujawskiego, Osięcin, Jezior Wielkich oraz Śmiłowic.Obecna podczas wielu kruszwickich imprez Orkiestra Dęta OSP z Jezior Wielkich działa od 1948 roku i w przyszłym roku obchodzić będzie 70 lat swojego istnienia. Jej długoletnim kapelmistrzem był Kazimierz Woźniecki. 


Obecnie liczącą ponad 40 osób orkiestrą kieruje Wojciech Skowron. W orkiestrze grają także kruszwiczanie Eugeniusz Wojtasik, Paweł Sołysiak, Piotr Luber, Katarzyna Myśliwa, Michał i Damian Skowron oraz Mateusz Ćwikliński.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz