Obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Ewy Lewańskiej-MojaKruszwica.plW Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy zorganizowano Święto Pieczonego Ziemniaka. Placówkę odwiedzili studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Z Agnieszką Płocek, przedszkolacy oraz ich rodzice i dziadkowie.


- Dla uczestników święta przygotowano liczne konkurencje z ziemniakiem w roli głównej: rzut ziemniakiem do celu, szukanie zaginionych ziemniaków, taniec z ziemniakiem i inne. Konkurencje poprowadziła wychowawczyni grupy I Marta Olubińska - podaje placówka.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs na ziemniaczaną kukiełkę, którą przedszkolacy zrobili razem z rodzicami. Nagrody ufundował wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Dariusz Kurzawa.


- W przeddzień Europejskiego Dnia Seniora i I Gminnego Dnia Seniora , w imieniu całej społeczności przedszkolnej, studentom życzenia złożyła dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Aleksandra Lipińska. Były też kartki z okolicznościowymi życzeniami, które przygotowały przedszkolaki wspólnie z wychowawcami - dodaje placówka.

Zwieńczeniem święta było wspólne ognisko oraz pieczenie ziemniaków. Organizatorzy dziękują sponsorom za ufundowanie nagród, a rodzicom, studentom i dziewczętom z MOW za wspólną zabawę.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz