Kontrola RIO w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy-MojaKruszwica.pl


 
Regionalna Izba Obrachunkowa rozpoczęła kontrolę w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy. Sprawdzane są m.in. wydatki Urzędu Miejskiego.

Kontrola RIO rozpoczęła się wczoraj, 24 października i jest rutynowym działaniem instytucji. W ramach swoich zadań kontrolnych, regionalne izby obrachunkowe przeprowadzają kontrole jednostek samorządów terytorialnych, związków międzygminnych oraz związków powiatów, stowarzyszeń gmin i powiatów, samorządowych jednostek organizacyjnych w tym mających osobowość prawną oraz innych podmiotów w zakresie wykorzystywania przez nie dotacji przyznawanych z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Inspektorzy regionalnych izb obrachunkowych przeprowadzający kontrolę gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego mają wgląd m.in. w indywidualną dokumentację podatkową oraz dostępu do danych osobowych dotyczących uposażeń pracowników samorządowych z dniem 1 stycznia 1999 roku.             

Do zadań Regionalnych Izb Obrachunkowych należy nadzór oraz kontrola jednostek samorządu terytorialnego w zakresie w zakresie gospodarki finansowej i zamówień publicznych oraz prowadzące działalność informacyjną i szkoleniową w sprawach budżetowych. Kontrola w kruszwickim urzędzie planowana była już na początku roku.

RIO nie są elementem systemu organizacyjnego samorządu terytorialnego, lecz specjalnie powołaną instytucją państwową, sprawującą kontrolę zewnętrzną w stosunku do organów i jednostek samorządu terytorialnego. Izby są państwowymi jednostkami budżetowymi. Fot.KurierKruszwicki,pl
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

4 komentarze:

 1. Oj pachnie mi tu odpryskiem inowrocławskiej rzeczniczki prasowej,ciekawe czy coś nie zaśmierdzi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kontrola RIO to standardowa kontrola samorządów pod kątem ustawy o finansach publicznych. Widać niektórym przeciwnikom burmistrza marzy się taka sytuacja jak u p. Brejzy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre, dawno się tak nie uśmiałam.A może ktoś, komuś, czegoś zazdrości? A może burmistrz boi się o swoją ciepłą posadkę :)

   Usuń
 3. Oj tam, Oj tam, wyniki kontroli na pewno są zadowalające, a może nawet bardzo dobre.

  OdpowiedzUsuń