Kolarz Krystian Giera odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy [FOTO]-MojaKruszwica.pl
Krystian Giera, niepełnosprawny kolarz, brązowy medalista mistrzostw świata z września bieżącego roku odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Sportowiec opowiedział o swojej karierze oraz życiu codziennym.


Sportowiec przybliżył przyczynę swej niepełnosprawności i trudnym powrocie do "normalnego życia" oraz uprawiania sportu.

- Po zaprezentowaniu medalu mistrzostw świata odpowiadał na liczne pytania zebranych, a dotyczyły one zarówno sfery prywatnej jak i sportowej. Wyczerpująco odpowiadał na każde z nich wtrącając anegdoty wykazując się poczuciem humoru i dużym dystansem do siebie - mówi Ireneusz Śmigielski z Klubu Olimpijczyka.

Kolarz zaprezentował pokaz swojego pojazdy wykonanego z włókna węglowego, na którym wychowanki mogły spróbować swoich sił.

- To przerodziło się po chwili w małą rywalizację więc emocji nie brakowało. Po ponad dwóch godzinach burzą braw i upominkiem podziękowano kolarzowi za ciekawa wizytę, ten zaś wręczył pamiątkowy puchar do naszej galerii. Przed pożegnaniem oczywiście sesja zdjęciowa i kolejna brawa! To było fascynujące spotkanie, a gość obiecał ponowny przyjazd po Nowym Roku - opowiada rozmówca.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz