Godzina 14: W kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy rozpoczął się Różaniec do Granic-MojaKruszwica.pl


Dzisiaj - jak zapowiadają organizatorzy - milion osób ma stać wzdłuż granicy kraju, by wspólnie odmawiać różaniec. Uczestnicy akcji modlić mają się również w kościołach lub wyznaczonych strefach modlitwy.


Głównym celem akcji jest modlitwa o pokój. To największe tego typu spotkanie modlitewne w Europie. W ogólnopolskiej akcji różaniec ma być obecny w 320 kościołach stacyjnych.Organizatorem akcji jest "Solo Dios Basta", która powstała w 2015 r. z inicjatywy grupy świeckich ewangelizatorów, rekolekcjonistów i filmowców. Była organizatorem m.in. Wielkiej Pokuty, która 15 października 2016 r. zgromadziła na Jasnej Górze ok. 150 tys. osób.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. No pięknie- wreszcie pewni ludzie pokazuję że wszędzie widzą granicę, zastanawiam się gdzie jest ta "nasza" na Gople? wschód- zachód czy może most: północ- południe wyznacza granicę między tymi dobrymi i gorszymi?
    Kruszwica nawet w czasach zaborów była w strefie zachodniej cywilizacji,ale jak widać wschodnia zaraza nawet tu się rozlała i wyznacza granicę :(

    OdpowiedzUsuń