Chełmce: Do kościoła św. Katarzyny wprowadzone zostały relikwie św. Faustyny Kowalskiej [FOTO]-MojaKruszwica.pl6 i 7 października w Chełmcach odbyła się uroczystość kościelna z okazji wprowadzenia relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Zakonnica znana  jest przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia.


Uroczystość wprowadzenia relikwii poprzedziło Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz montaż słowno-muzyczny Święta Faustyna Apostołka Miłosierdzia. 

O godz. 16. 45 wyruszyła uroczysta procesja z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej do kościoła, a o godz. 17.00 rozpoczęła się Msza Św. Koncelebrowana przez ks. prob. Romana Płaczka, ks. kan. Bronisława Haniewicza i ks. dra. Przemysława Grzybowskiego. Po Mszy Świętej odbyła się Adoracja relikwii  zakończona Apelem Jasnogórskim.

Zadaniem Siostry Faustyny było przekazanie kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia. Zakonnica zmarła 5 października 1938 roku w klasztorze w Krakowie-Łagiewnikach mając zaledwie 33 lata. Z jej charyzmatu i doświadczenia mistycznego zrodził się Apostolski Ruch Bożego Miłosierdzia, który kontynuuje jej misję, głosząc światu orędzie Miłosierdzia poprzez świadectwo życia, czyny, słowa i modlitwę.

 18 kwietnia 1993 roku Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł ją do chwały ołtarzy, a 30 kwietnia 2000 roku zaliczył do grona świętych Kościoła. Jej relikwie znajdują się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

tekst Krzysztof Kupidura, foto: Andrzej Gralak.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz