Będziemy świętować Obchody Dnia Krajobrazu w Kruszwicy. Zobacz jakie czekają nas atrakcje-MojaKruszwica.pl

 
Na jutro, 20 października zaplanowano Obchody Dnia Krajobrazu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Kruszwicy.

 
O godzinie 10:00 przy ulicy Nadgoplańskiej 8 rozpocznie się debata pod hasłem "Wszyscy tworzymy i chronimy rodzimy krajobraz". Podczas spotkania zaplanowane jest wystąpienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy Marii Dombrowicz z referatem na temat działań RDOŚ na rzecz ochrony krajobrazu przyrodniczego i kulturowego w woj. kujawsko-pomorskim oraz wystąpienie wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.
 
Ważną częścią wydarzenia będzie organizowany w ramach Dnia Krajobrazu spacer. Rozpocznie się on o 12:00 pod Domem Socjalno-Kulturalnym przy ulicy Nadgoplańskiej 8 w Kruszwicy. Hasłem tegorocznego spaceru będzie "Pejzaż Nadgopla z gęsiną w tle".
 
Uczestnicy wydarzenia będą spacerowali brzegami Gopła, ścieżką przyrodniczo-historyczną "Gopło-Mare Polonorum", pod Mysią Wieżę w Kruszwicy. Długość trasy do pokonania to blisko dwa kilometry.
 
- Celem spaceru jest promocja przyrodniczych, kulturowych i historycznych wartości oraz walorów  krajobrazowych Nadgopla oraz przekazanie  uczestnikom obchodów Dnia Krajobrazu 2017 wiedzy na temat przyrody, historii i krajobrazu jeziora Gopło, Kruszwicy i okolic- przekazuje Urząd Miejski w Kruszwicy. Uczestnicy spaceru będą mogli bezpłatnie wejść na Mysią Wieżę i skosztować przygotowanego poczęstunku.
Podczas spaceru będą mogli uzyskać wiedzę na temat typu krajobrazu, w którym odbywać się będzie spacer, oraz dowiedzieć się jakie zagrożenia i potrzeby ma naturalne środowisko.
 
Na wydarzenie zaprasza Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wspólnie z Fundacją Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Nadgoplańskim Parkiem Tysiąclecia oraz Gminą Kruszwica.

 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz