Właściciel Okonia kieruje kolejny list w sprawie Gopła. Jest odpowiedź Klubu Wioślarskiego-MojaKruszwica.pl


Kolejny list i kolejne oświadczenie spływają do naszej redakcji w sprawie kłótni  wprowadzone na czas Młodzieżowych Mistrzostw Europy zmian dotyczących zamknięcia Wzgórza Zamkowego oraz części Gopła. Poniżej treści obu komentarzy i oświadczeń.


Pismo właściciela Wypożyczalni Sprzętu Sportowego "Okoń" do Prezesa KW Gopło Kruszwica

Szanowny Panie Prezesie,

7 września za pośrednictwem strony mojakruszwica.pl. wystosował Pan pismo, które częściowo jest odpowiedzią na mój list do Rady Miejskiej z dnia 4 września.

Wypowiedź ta jest pełna kolokwializmów takich jak pytanie: „Mieli spać pod namiotami na łące?” czy nazwanie mnie pieniaczem - co sugeruje, że podczas pisania towarzyszyły Panu duże emocje. To po raz kolejny udowadnia, że problem, który poruszyłem jest niezwykle istotny.
Twierdzi Pan, że Młodzieżowe Mistrzostwa Europy były wielkim sukcesem. Jako dowód podaje Pan wypowiedź z Expressu Bydgoskiego. Cytowanie tekstu, w którym chwali się Stefana Janeczka i podpisanie się pod nim jako Stefan Janeczek jest absurdalne i trąci megalomanią i butą. Zresztą dowody tego są także w dalszej części wypowiedzi - chociażby we fragmencie, gdzie twierdzi Pan, że kontynuuje wielkie dzieło. W podobnym tonie wypowiadał się Pan podczas naszej rozmowy telefonicznej. Żałuję, że jej nie nagrałem, bo chętnie przytoczyłbym kilka cytatów.
Nazywa mnie Pan „człowiekiem niezorientowanym w temacie” i ma Pan częściową rację. Jestem niedoinformowany. W swoim życiu byłem już na wielu imprezach, także dużo większych niż te organizowane w Kruszwicy. Wśród nich były tak chętnie przez Pana przywołane wydarzenia  jak Jarmark Dominikański czy wyścigi kolarskie. Na każdej z tych imprez odpowiedzialność za odpowiednie poinformowanie uczestników i opinii publicznej spoczywała na Organizatorze. Ja nie mam obowiązku śledzenia stron internetowych dotyczących wioślarstwa, żeby wiedzieć jakie warunki obowiązują w konkretnych zawodach. Przepraszam za wszelkie nieścisłości czy pomyłki wynikające z mojego niedoinformowania. Za pisanie prawdy czy złożenie Pisma do Rady Miejskiej przepraszać jednak nie zamierzam. Jednocześnie pragnę zgłosić chęć otrzymania konkretnych warunków, wymagań i zasad dotyczących kolejnych regat zarówno w tym jak i kolejnych sezonach. Żeby uniknąć dodatkowych kosztów wysyłki proponuję korespondencję mailową. Swój adres mailowy podam w osobnej wiadomości.
Nie jest prawdą, że zarzucam Panu zyski na regatach. Zdanie, które Pan przytoczył jest wyrwane z kontekstu. Stwierdzenie o rzekomych zyskach poprzedza wyrażenie: „z tego co udało mi się dowiedzieć”, a całość zadana jest w formie pytania, a nie stwierdzenia. Oczywistym jest zatem fakt, że było to jedynie moje przypuszczenie, założenie, ale w żadnym razie stwierdzenie całkowitej pewności. Mogę Pana zapewnić, że przyjąłem do wiadomości, że nie uzyskał Pan z tytułu regat żadnych zysków i nie zamierzam tego argumentu używać w kolejnych pismach czy wyjaśnieniach.
Nie rozumiem dlaczego przytoczył Pan komentarz ze strony Twojakruszwica.tk. Zapewniam, że nie mam nic wspólnego z porównaniem regat wioślarskich do okupacji hitlerowskiej.
Smutnym jest fakt, że nie widać w Pana słowach chęci współpracy i osiągnięcia kompromisu. Wręcz przeciwnie – napisał Pan: „(...) zapewniam, że nie zejdę z tej drogi”. Obaj jesteśmy kruszwiczaninami i w interesie naszego miasta powinno być znalezienie optymalnego rozwiązania. Ja, ze swojej strony deklaruję gotowość do rozmów. Wbrew temu co Pan pisze, moim celem nie jest zniszczenie tradycji, lecz chęć sprawiedliwego korzystania z naszego wspólnego dobra, jakim jest Gopło, na normalnych, zdrowych i uczciwych zasadach.

Z poważaniem
Kamil Wojtczak


Odpowiedź Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica

Cieszymy się, że zarówno portal kruszwica.tk, jak Pan Kamil Wojtczak wycofują się z kłamstw i nieścisłości, które postanowili opublikować w mediach społecznościowych na temat Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Przyjmujemy przeprosiny. Należą się jednak one zwłaszcza mieszkańcom Kruszwicy. Liczymy, że tego typu sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości. Dla nas najważniejsza jest Kruszwica i wioślarstwo jako jedna z form promocji naszego miasta. To powinno być głównym celem nas wszystkich.

Klub Wioślarski Gopło Kruszwica


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

10 komentarze:

 1. A co na to wszystko Popiel, Piast Kołodziej, Rzepicha i Rusałka ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowny Panie Pretensjonalny: jaki problem przenieść ten swój biznes za startówkę? Na pewno obroty wzrosną, troszkę trzeba doinwestować, ale z pewnością się spłaci. Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów. Przemysławka

  OdpowiedzUsuń
 3. Szanowny Panie Pretensjonalny: jaki problem przenieść ten swój biznes za startówkę? Na pewno obroty wzrosną, troszkę trzeba doinwestować, ale z pewnością się spłaci. Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów. Przemysławka

  OdpowiedzUsuń
 4. Do okupacji hitlerowskiej może nie porownales regat czy klubu ale do gwałtów na 9 letnich dziewczynkach czy dlugoletniemu głodu w Afryce owszem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównanie było adekwatne i jak widzę Pan(i) go nie zrozumiała. Swoją drogą to jakim trzeba być tchórzem, żeby komentować jako "anonimowy". Ja się wszędzie podpisuję.

   Usuń
 5. To jest ten gówniarz, który zdjęcia pornograficzne do swoich tekstów wklejał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radzę uważać co się pisze. Słowo "gówniarz" mnie obraża. Jeszcze jeden taki tekst i spotkamy się w sądzie. Podpis "Anonimowy" nie oznacza, że nie można znaleźć autora komentarza.

   Usuń
 6. Ten właściciel Zacisza nie cieszy się u nas dobrą opinią. Z tego co widzę, to w komentarzach z google na temat jego ośrodka, znajduje się opis jak składał nieprzyzwoite propozycje jakimś klientkom. Fakty są takie, że 30 u niego przekroczone, a żony nie ma. Brak kobiety odbiera rozum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, ta wioskowa mentalność Kruszwicy. Jak komuś się dobrze powodzi to trzeba go hejtować i upokarzać.

   Nie wiem kto składał te propozycje, ale nie byłem to ja. Poprosiłem tę Panią o wyjaśnienia, ale do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi.

   To czy mam kobietę czy nie to nie jest niczyja sprawa. Zajmijcie się swoim nędznym życiem.

   PS. komentarz już zgłoszony na policję. Pozdrawiam.

   Usuń
 7. Brawo Kamil!
  Wybrałeś najlepszą drogę, żeby zniszczyć sobie interes.
  Tak trzymaj.
  Nic się nie przejmuj, że przy "Okoniu" śmierdzi sandaczami :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń