Polskie osady na podium: Mamy złoto i srebro! [GALERIA]-MojaKruszwica.plMłodzieżowe Mistrzostwa Europy zostały całkowicie zdominowane przez reprezentantów Rumunii. Reprezentanci tego kraju zdobyli aż 10 medali, w tym 8 złotych. Polacy finiszowali z dwoma krążkami na koncie.


Sukces odniosła męska czwórka podwójna. Sobieraj, Dominiczak, Pieniak oraz Świętek nie zawiedli i zdobyli złoty medal.

- Kontrowaliśmy przebieg finału od samego początku. Przez cały dystans mieliśmy mały zapas nad resztą osad i w razie konieczności możliwość odpłynięcia im i zdobycie większej przewagi. Dobrze nam się płynęło na tym naturalnym kruszwickim torze. Myślę, że podobne odczucia miały zagraniczne osady-mówi Dawid Pieniak.

Sukces padł również w przypadku czwórki podwójnej kobiet. Panie w składzie Śliwińska, Sobieszek, Robaszkiewicz oraz Boruch zdobyły srebrny medal.

- W każdym finale płynie się po zwycięstwo i złoty medal, ale trzeba przyznać, że zwycięska drużyna Rumunii była bardzo mocna. Byłyśmy blisko i ze względu na to pozostał niedosyt, ale z drugiej strony, mówiąc szczerze, drugie miejsce i srebrne medale sportowo smakują równie dobrze - stwierdziła po biegu Monika Sobieszek.

W finałach A wystąpiły cztery inne polskie osady. Przełożyło się to na trzy piąte miejsce- - dwójki bez sterniczki, dwójki podwójnej mężczyzn wagi lekkiej i męskiej ósemki oraz szóstą lokatę dwójki podwójnej wagi lekkiej. Fot. Mateusz Syryczyński.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz