Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy: Dzisiaj otwarcieO godzinie 18:30 w Kruszwicy rozpocznie się uroczyste otwarcie Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Wioślarstwie. Do grodu Popiela przybyło prawie 700 gości.


Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie to impreza międzynarodowa o bardzo dużym znaczeniu.Tego typu prestiżowa impreza w Kruszwicy miała miejsce ostatnio w 2011 roku. Wówczas na Gople zorganizowano Mistrzostwa Europy Juniorów.

Zorganizowaliśmy wiele regat wysokiej rangi i zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Ale tak dużego wioślarskiego wydarzenia nad Gopłem jeszcze nie było. Młodzieżowcy, którzy w sobotę i niedzielę wystartują na kruszwickim torze regatowym, za chwilę będą stanowić o sile swoich dorosłych reprezentacji, wielu z nich już znajduje się w szerokich kadrach swoich krajów. To wszystko zapewni wysoki poziom zawodów, na które wszystkich serdecznie zapraszam - mówi Stefan Janeczek, prezes Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Lokalizacja rozpoczęcia? Amfiteatr ? Okolice budki sędziowskiej?
    Uwaga, bez przepustek na Cypel można dostać się jedynie pieszo. Zapomnijcie o przejażdżce rowerowej w tym rejonie, ochrona zabrania, podobno zalecenie policji na skutek kolizji z łodzią wiosłową. Brakuje takiej informacji na oficjalnych stronach. Bezwietrznej pogody życzę organizatorom i uczestnikom regat ! Good luck !

    OdpowiedzUsuń