Marsz Patriotyczny Kruszwica-Łagiewniki 2017. Msza św.przeniesiona do kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy! -MojaKruszwica.plNa 25 września zaplanowano kolejny Marsz Patriotyczny, którego celem jest upamiętnienie zamordowanych mieszkańców Kruszwicy i okolic. Wydarzenie odbywa się po raz trzeci.


Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13:00.Tradycyjnie upamiętnione zostaną osoby zamordowane w 1939 roku na łagiewnickim polu.

-Szczególny wymiar dla nas jako stowarzyszenia ma wrześniowa tragedia w Łagiewnikach. Od dwóch lat posiadamy patronat nad tym miejscem pamięci i przypominamy o zbrodni jaka spotkała niewinnych kruszwiczan oraz mieszkańców okolicy- przekazuje Bartłomiej Grabowski,
wiceprezes stowarzyszenia.

Tegoroczny Marsz Patriotyczny odbywać się będzie pod hasłem "Pamięć o przeszłości, fundamentem naszej tożsamości".Uroczystość zwieńczy Msza święta w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy oraz wspólne składanie kwiatów pod pomnikiem. Współorganizatorami wydarzenia są kruszwickie parafie.

- Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne jesteśmy zmuszeni przenieść Mszę świętą do kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy. Trasa marszu nie ulega zmianie - przekazuje stowarzyszenie. 

Po eucharystii uczestnicy Marszu Patriotycznego udadzą się do miejsca pamięci w Łagiewnikach gdzie zostaną złożone kwiaty i znicze.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz