Adam Molenda: W mojej ocenie most w Kobylnikach ma znaczenie strategiczne-MojaKruszwica.plRadni Rady Miejskiej Andrzej Michalak oraz Adam Molenda zabrali głos w sprawie mostu w Kobylnikach. Obaj samorządowcy uważają, że jego remont jest konieczny i ma znaczenie strategiczne.


Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy poruszono trwający od początku roku problem z mostem w Kobylnikach. Z uwagi na fatalny stan techniczny, obiekt został wyłączony z ruchu i zamknięty, jednak wciąż nie wiadomo kiedy zostanie wyremontowany i oddany do użytku.

-  Chciałbym się odnieść do tematu mostu w Kobylnikach. Na początku tego roku albo poprzedniego doszło do sparaliżowania miasta z uwagi na prowadzone prace remontowe na tzw. dużym moście. Pomimo zastosowania ruchu wahadłowego miasto zostało praktycznie zablokowane. Pomijam kwestie wypadku. Jeśli dojdzie do np. rozszczelnienia cysterny z jakąś cieczą chemiczną, proszę sobie wyobrazić co się tutaj stanie, zanim dotrą służby-stwierdził Adam Molenda.

Zdaniem samorządowca most w Kobylnikach ma znaczenie strategiczne. Gdyby doszło do zablokowania ruchu na dużym moście, kierowcy musieliby cofać się do Mątew.

- Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Młodzi powiedzieliby, że tutaj będzie sajgon, zanim dotrą do nas służby. Nie zgodzę się, że most w Kobylnikach jest sprawą tylko okolicznych mieszkańców. Jest sprawą nas wszystkich. Jedno jest pewne. Jeśli my czegoś nie zrobimy, nie damy impulsu sprawie to problem nie zostanie rozwiązany- podkreślił samorządowiec.

Zdaniem radnego konieczne jest poruszenie problemu na wielu szczeblach samorządu.  Obecnie największym problemem samorządu jest kwestia sfinansowania budowy nowego obiektu. Koszt takich prac może osiągnąć nawet pięć milionów złotych.

- Mamy przedstawicieli w Urzędzie Marszałkowskim, Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Starostwie Powiatowym. Ci ludzie pochodzą lub są związani z Kruszwicą. Pozwólmy się im wykazać. Przedstawicieli prasy również proszę o pomoc w nagłośnieniu tematu. Myślę, że minęło już wystarczająco dużo czasu w oczekiwaniu na rozwiązanie tego problemu-dodał Adam Molenda.

Wkrótce odpowiedź Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz