Z wyprawą na księżyc i Saturn! Zobacz zdjęcia [FOTO]Wędrujący nad widnokręgiem Srebrny Glob stał się nie lada atrakcją dla odwiedzających kruszwicką Astrobazę. To właśnie w niej można było zobaczyć go w najlepszej możliwie widocznej perspektywie. Na początku przyszłego tygodnia zanurzy się on na chwilę w cieniu Ziemi, co będzie można odebrać jako zaćmienie częściowe.


Do Astrobazy przybyli miłośnicy astronomii z Kruszwicy, Inowrocławia oraz okolicznych miejscowości. Dwa dni wcześniej obserwatorium gościło grupę z Włoch.

- Dziadkowie, dzieci i ich rodzice z zapartym tchem obserwowali naturalnego satelitę Ziemi oraz planetę Saturn. Wytrawny obserwator mógł też dostrzec księżyc Saturna Tytana. W obserwacjach uczestniczyli także absolwenci Gimnazjum nr 1 oraz miłośnicy astronomii Zbigniew Rakoczy i Janusz Piwecki, którzy dzielili się swoją wiedzą - przekazuje Ilona Dybicz, która oprowadziła wszystkich po obiekcie oraz udzieliła informacji na temat pracy i działalności Astrobazy i zobaczyć największy teleskop w Kruszwicy Meade LX200..Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz