Skażenie wody pod Kruszwicą: Informujcie nas o podjętych w tej sprawie działaniachJak podaje kruszwicki magistrat doszło do skażenia wody pod Kruszwicą. Obecnie z dostarczanej przez KOM-ROL Kobylniki wody nie można korzystać w Kobylnikach, Rożniatach, Brześciu, Witowicach, Witowiczkach i Karsku.


W komunikacie poinformowano, że należy unikać wszelkiego kontaktu z wodą. Oznacza to, że woda nie jest zdatna do spożycia, nie powinna być przeznaczona do przygotowania posiłków ani kąpieli.

- W momencie wyeliminowania zanieczyszczenia bakteriologicznego zostanie przekazana informacja o odwołaniu nakazu przegotowywania  wody przed spożyciem. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty. Prosimy przekazać tę informację Państwa sąsiadom - podaje Urząd Miejski w Kruszwicy.

Zgodnie z obowiązującym prawem dostarczający wodę, powinien zapewnić ją mieszkańcom na czas skażenia.Do naszej redakcji zwróciło się też kilka osób z Brześcia i Kobylnik z podejrzeniem zatrucia bakterią.

Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji na temat prowadzonych czynności tj. ilości dostarczanej do miejscowości wody oraz ewentualne problemy ze zdrowiem. Zgłoszenia można realizować korzystając z formularza kontaktowego na stronie lub na adres redakcji kujawskagrupamedialna@gmail.com.

To nie pierwszy tego typu przypadek w nadgoplańskiej gminie. W ostatnich kilku latach w doprowadzanej  przez KOM-ROL Kobylniki wodzie co jakiś czas wykrywane są bakterie E.Coli. Do ostatniej takiej sytuacji doszło w marcu bieżącego roku. Informowaliśmy wówczas o skażeniu wody w ujęciu Gocanowa. Z opisem skażenia można było zapoznać się na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Inowrocławiu. W dzień po publikacji dokument został jednak usunięty (LINK).


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. W chełmcach woda z kranu śmierdzi jak z kanalizacji.

    OdpowiedzUsuń