Siostra Leopolda pędziła ponad 60 kilometrów na godzinę trasą do Santiago de Compostela! [VIDEO]Tvn24.pl poinformował o nie lada wyczynie Siostry Zakonnej z Zakonu Sióstr Elżbietanek w Poznaniu. Siostra Leopolda służyła m.in. na terenie nadgoplańskiej gminy.O Elżbietance z Poznania rozpisywała się m.in. hiszpańska prasa.  Siostra Leopolda brawurowo pokonała trasę do Santiago de Compostela pędząc na rowerze ponad 60 kilometrów na godzinę.


- Z fizyki zawsze miałam trójkę, ale pamiętam że jak się nie hamuje powietrza,  to się nabiera prędkości. Wykorzystałam to i jechałam szybciej - wyjaśnia siostra  Leopolda, pytana o aerodynamiczną pozycję, jaką przyjęła, rozpędzając się rowerem  na trasie do Santiago de Compostela. - Bałam się, że nie będzie co zbierać - odpowiedziała siostra Cyryla, rowerowa towarzyszka "latającej zakonnicy" - Jednak moja siostra prędkości nie przekroczyła. Jechała 67 kilometrów na godzinę, a dopuszczalna prędkość wynosiła 70 - zapewniła siostra Cyryla. Siostra Leopolda była jedną z Elżbietanek służących na terenie nadgoplańskiej gminy. Jak wspominają ją mieszkańcy zawsze była nietuzinkową, pełną pozytywnej energii postacią.

Fot. tvn24.pl/screen

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Co z tymi siostrami ? Jedna przerabia despacito i śpiewa: "nie tak szybko, do Maryji nie tak szybko", a druga pędzi na rowerze bardzo szybko! Na złamanie karku.
    Zuchy te siostry! Pozytywnie zakręcone. Godne naśladowania. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń