Kłomnica jak Kruszwica. Wiedźmin Dziki Gon i nawiązania do Mysiej Wieży [VIDEO]Producent gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zadbał o liczne nawiązania do prastarej kultury i historii Polski. Wśród wielu wątków pobocznych znajduje się też misja będąca analogią do legendy o królu Popielu.
Kiedy w 2015 roku CD Projekt RED zaprezentował swoją najnowszą produkcję, nikt nie spodziewał się tak wielu wątków nawiązujących do prastarych legend polskich. Do jednej z nich należy wątek z
wyspą Kłomnicą i klątwą nad nią krążącą. 

Mysia Wieża to zadanie poboczne występujące w grze, w którym główny protagonista Geralt z Rivii pomaga ściągnąć klątwę ciążącą na wyspie.

- Chłopi z Velen prosili czarodziejkę Keirę Metz, by ta odczyniła klątwę z wyspy Kłomnicy i stojącej na niej Mysiej Wieży. Pół roku temu na wyspie ukrył się przed Nilfgaardczykami możnowładca Wszerad. Gdy cała okolica głodowała, ten opływał we wszelkie dostatki i za nic miał cierpienia swoich poddanych. Bogowie zesłali na niego słuszną karę — Wszerada i jego dwór zjadły myszy. Zginął również czarodziej rezydent Aleksander-dowiadujemy się z udostępnionej Geraltowi opowieści. Historia wyjątkowa, zwłaszcza gdy porównamy ją z legendą o królu Popielu, a zniszczoną Kłomnicę z Kruszwicą.


Główny bohater podejmuje się zadania rozwiązania problemu z nawiedzoną wyspą. Do przyjazdu Geralta, wypływanie na jezioro przez rybaków nie było możliwe co dodatkowo niszczyło lokalną ekonomię.


- Wiedźmin zbadał Kłomnicę i odkrył, że kluczem do odczynienia przekleństwa z wyspy jest córka możnowładcy — Anabelle, która zginęła wraz z innymi, i której duch błąkał się po wyspie, zatrzymany przez nieszczęśliwą miłość do rybaka Grahama-opisuje wydarzenie Jaskier jeden z użytkowników internetowej encyklopedii o Wiedźminie.
Geralt zdjął klątwę z wyspy, przyprowadzając do Anabelle jej ukochanego, Grahama, lecz historia nie skończyła się całkiem szczęśliwie. Miłosny pocałunek odesłał upiorzycę na wieczne odpoczywanie, ale zabił Grahama, bowiem Anabelle okazała się groźną Morową Dziewicą. siewczynią zarazy.

Ile kosztuje Wiedźmin 3: Dziki Gon? Sprawdź to TUTAJ.

Reklama

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz