Gmina skierowała pismo do Starostwa Powiatowego w sprawie chodnika w Szarleju


Z końcem maja radny Andrzej Michalak zwrócił uwagę na konieczność przeprowadzenia remontu chodnika w Szarleju. Istnieje szansa na realizację zadania.


Majowa interpelacja samorządowca dotyczyła drogi powiatowej 2568 c między Kruszwicą a Inowrocławiem. Odcinek drogi jest bardzo często używany przez kierowców. Widok wsi w Szarleju psuje jednak chodnik, a właściwie to co z niego zostało.

- Anty-wizytówkę tej trasy stanowi chodnik w miejscowości Szarlej, który był robiony nieudolnie i niestarannie kilkadziesiąt lat temu. Przy opadach deszczu jest zalewany i nie można się po nim poruszać. Jest bardzo zniszczony - stwierdził Andrzej Michalak.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej odpowiedzi radnemu udzielił burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, który poinformował, że skierował w tej sprawie pismo do Starostwa Powiatowego.

- Pismo w sprawie naprawy chodnika przesłaliśmy do zarządcy drogi w tym przypadku Starostwa Powiatowego. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku gmina będzie partycypować w kosztach inwestycji- poinformował włodarz. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Jeśli tu jest problem o chodniki to spójrzmy na to jak jest w boliskiej wiosce w Karczynie. Ulice są masakryczne a o chodnikach nie wspomnę. Gdzie jest Sołtys który zajmuje się obiema wioskami a nie tylko jedna i to na dodatek w tej której sam mieszka. Byle pod siebie.

    OdpowiedzUsuń