Astroprzedszkolaki uczestniczyły w warsztatach. Zobacz zdjęcia z wydarzenia


W Astrobazie Kruszwica dobiegły końca warsztaty z których mogły skorzystać przedszkolaki z miasta i okolic. Zajęcia poprowadziły Ilona Dybicz oraz Magdalena Musiałowska.


Inicjatorem warsztatów był Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych - Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Celem zajęć była promocja Astrobazy w województwie oraz zainteresowanie najmłodszych naukami ścisłymi.

Zajęcia rozpoczęły się 16 maja i potrwały do 7 lipca gdy zakończyły się kosmicznym piknikiem. Astrobaza Kruszwica została odwiedzona przez blisko 350 przedszkolaków.

- W czasie warsztatów, korzystając z pięknej pogody, dzieci obserwowały Słońce,  budowały „Żywy Układ Słoneczny”, tworzyły piękne prace plastyczne, budowały modele rakiet. Gdy pogoda nie dopisywała zwiedzały obiekt, poznawały jego wyposażenie, uczyły się piosenek, oglądały filmy tematyczne, układały puzzle, wyszukiwały podobieństwa i różnice w astronomicznych obrazkach, kolorowały astronautów i kosmitów - podają koordynatorzy zajęć Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska.

W zajęciach swój udział mieli członkowie koła astronomicznego. Swoją wiedzą podzielili się oni z młodszymi koleżankami i kolegami.

- Po wielu godzinach spędzonych z przedszkolakami dzieci okazały się dobrymi słuchaczami, dużo zapamiętały, pięknie śpiewały, tworzyły interesujące prace. Podczas zajęć zawsze były pełne zapału , chętnie prezentowały  własną wizję Kosmosu i Astrobaz. Zawsze z uśmiechem na twarzach żegnały się i umawiały na kolejne spotkanie. Nawet podczas popołudniowych, przypadkowych, spotkań nazywały nas - koordynatorki „paniami kosmitkami” - dodają koordynatorzy.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz