W niedzielę pożegnamy księdza Łukasza StaniszewskiegoZgodnie z postanowieniem Prymasa Polski z kruszwicką parafią pożegna się ksiądz Łukasz Staniszewski. Popularnego kapłana będzie można pożegnać w najbliższą niedzielę.


Dekrety dotyczące wikariuszy wejdą w życie 1 lipca oraz 1 sierpnia. Zmiany dotkną także popularnego wikariusza księdza Łukasza Staniszewskiego. Zgodnie z postanowieniem Prymasa Polski ostanie on z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy przeniesiony do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie oraz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu.

Miejsce księdza Łukasza Staniszewskiego ma zająć ksiądz Michał Bubacz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM  we Wrześni. Pożegnać księdza Łukasza Staniszewskiego będzie można w najbliższą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 w kruszwickiej kolegiacie.

Odchodzący ksiądz Łukasz Staniszewski jest organizatorem wielu kruszwickich imprez oraz wydarzeń związanych z kościołem katolickim. Od lat zaangażowany m.in. w organizację Marszu Patriotycznego Kruszwica-Łagiewniki oraz Kujawskiego Misterium Męki Pańskiej czy Nocy Świętych.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz