Szlakiem nocnych dewastacji czyli nie tylko donice20 czerwca informowaliśmy o zniszczonych donicach oraz dodatkowych aktach wandalizmu jakie dokonano na Wzgórzu Zamkowym. Przynajmniej część zniszczeń dokonano w ostatnim czasie. 

W charakterze podejrzanego przesłuchano 18-letniego mieszkańca Kruszwicy, który przyznał się do uszkodzenia mienia wartości 1600 złotych na szkodę Urzędu Miejskiego w Kruszwicy. Pod wpływem alkoholu miał uszkodzić znajdujące się pod Wzgórzem Zamkowym i na Półwyspie Rzępowskim donice. Teraz za zniszczenia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu ustaliliśmy, że zniszczeń dokonanych na Wzgórzu Zamkowym jest więcej. Ofiarą ataków padły także fragmenty murów zamkowych. Od dłuższego czasu wadliwa konstrukcja nie stanowiła przeszkody dla wandali, którzy odrywali fragmenty kamieni w kilku miejscach na Wzgórzu Zamkowym. 

Kamienie o poranku 20 czerwca znaleziono m.in. wokół drewnianej, postawionej przed kilkoma miesiącami myszy. Z informacji jakie udało się nam wczoraj dowiedzieć w  Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu prowadzone dochodzenie na obecną chwilę jest tylko w sprawie donic.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Czym te partacze kleili te kamienie!!!?

    OdpowiedzUsuń