Szkoła Podstawowa w Woli Wapowskiej zorganizowała IV Lokalną Akcję SportowąPlacówka realizuje zadania związane promocją zdrowego sportu i stylu życia wpisane w całoroczny styl pracy. Tym razem uczniowie wzięli udział w IV Lokalnej Akcji Sportowej (LAS).


Akcja rozpoczęła się od wspólnego 5-kilometrowego przemarszu przez wieś, okoliczne pola i lasy. Nad bezpieczeństwem maszerujących czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Kruszwicy oraz strażacy z OSP Wróble. 

- Podczas odpoczynku na urokliwej polanie można było ugasić pragnienie, posilić się i oddać podziwianiu pięknej przyrody. Po powrocie do szkoły czekały na nas smaczne kanapki przygotowane przez rodziców. Po zjedzeniu pożywnego smacznego drugiego śniadania wszyscy mieli siły do dalszych zmagań fizycznych. Najpierw Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP w Woli Wapowskiej zaprezentowała wszystkim zgromadzonym swoje umiejętności. Było to też punktem wyjścia do skomplikowanego toru przeszkód, na którym sprawdzały się pary rodzic-dziecko z wszystkich klas - relacjonuje placówka.

Całość atrakcji sportowych przygotowała Ewa Czarniak, która czuwała też  nad ich sprawnym przebiegiem wspierana przez Marcina Luzinskiego. Klasa VI wraz z wychowawcą zafundowała wszystkim chętnym bieganie po boisku szkolnym i poszukiwanie ukrytych tam figur geometrycznych. 

- Didżeje z tej klasy zadbali również o oprawę muzyczną i o to, aby chętni mogli zatańczyć na płycie boiska. Pogoda i humory nam dopisały. Na sam koniec emocje i rozgrzane ciała można było ostudzić w strumieniach wody, którą zaserwowali uczniom strażacy z OSP Wróble- dodaje szkoła.

PODZIĘKOWANIA:

W imieniu społeczności szkolnej dyrektor SP w Woli Wapowskiej dziękuje za pomoc w zorganizowaniu imprezy prezesowi KOM-ROL-u, Leszkowi Derezińskiemu, OSM CUIAVII Inowrocław, OSP Wróble, Komisariatowi Policji w Kruszwicy, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z OSP w Woli Wapowskiej wraz z druhem Krzysztofem Wiśniewskim, pani sołtys Woli Wapowskiej Marii Pańce oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom. Dziękujemy.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz