Ruszyła akcja "Pochwal się Powstańcem"
Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne rozpoczęło akcję związaną z Powstaniem Wielkopolskim. Tym razem stowarzyszenie zwraca się do wszystkich osób, którzy posiadają pamiątki po swoich przodkach.


W połowie czerwca minął orientacyjny termin zgłaszania swoich propozycji do 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. O swoich propozycjach informuje także Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne.

- Powstanie Wielkopolskie dopiero znajduje miejsce w naszej świadomości. Stoimy przed szansą nowego spojrzenia na wydarzenia z 1918 i 1919 roku. W tym celu planujemy zorganizować akcję "Pochwal się Powstańcem" - podaje Mariusz Łęczycki, sekretarz stowarzyszenia.

Akcja ma na celu dotarcie do jak największej liczby osób oraz pamiątek jakie pozostały nam po uczestnikach Powstania Wielkopolskiego.

- Wierzymy, że osób, którzy są dumni z działalności swoich przodków jest naprawdę dużo. Zapraszamy do kontaktu i przekazywania informacji o pozostawionych pamiątkach - dodaje rozmówca.

Dawne przedmioty, fotografie, dokumenty można sfotografować i podesłać na adres mailowy nthkruszwica2014@interia.pl lub skontaktować się ze stowarzyszeniem. Z uzyskanych pamiątek planowana jest wystawa w ramach 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Na zdjęciu Jerzy Uklejewski z pamiątką po ojcu Czesławie.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz