Radna Teresa Tenerowicz zaproponowała wprowadzenie budżetu obywatelskiego


Teresa Tenerowicz zwróciła uwagę na stan okolic Jeziora Tryszczyńskiego oraz złożyła propozycję wprowadzenia na rok 2018 budżetu obywatelskiego.

Radna zwróciła uwagę na nieporządek wokół Jeziora Tryszczyńskiego, który trzeba posprzątać.

- Otoczenie wokół Jeziora Tryszczyńskiego jest brudne. Mieszkańcy, którzy informują o problemie, zwracają uwagę na zalegający wokół jeziora brud i brak koszy. Wiem, że jest to kąpielisko niestrzeżone, ale wymaga ono prac porządkowych - podkreśliła radna, która zaproponowała także wprowadzenie budżetu obywatelskiego.

- Składam interpelację w sprawie wydzielenia z budżetu gminy środków na tzw. budżet obywatelski. Uważam, że sprawdził się fundusz sołecki i jest on realizowany z pełnym powodzeniem, a budżet obywatelski działa na podobnych zasadach. Taka inicjatywa jest w stanie zintegrować mieszkańców. Wzrośnie też odpowiedzialność za realizację inwestycję. Warto by mieszkańcy osiedli poczuli się jak mieszkańcy wsi i mieli wpływ na realizowane inwestycję-dodała radna.

Temat budżetu obywatelskiego pojawił się już w regionie. Z początkiem czerwca bieżącego roku inicjatywę postanowił realizować inowrocławski ratusz. W 2014 roku jego wprowadzenie w Kruszwicy postulowało natomiast ugrupowanie Kruszwica dla Młodych.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz