Na miejscu muszli stoi kwietnik
Ponad tydzień temu informowaliśmy o likwidacji muszli koncertowej na Półwyspie Rzępowskim. Teraz na jej miejscu stoi kwietnik.


Choć muszla koncertowa od zawsze była kojarzona z tą częścią Półwyspu Rzępowskiego, od lat nie spełniała swojej funkcji. W ostatnim czasie była także miejscem dość często atakowanym przez wandali. Decyzja o usunięciu muszli nie spodobała się jednak internautom, dla których obiekt miał charakter symboliczny i sentymentalny.

- Stan techniczny muszli koncertowej wciąż się pogarszał. Dodatkowo istniała obawa przed np. złamaniem sobie nogi na zniszczonych i podłamanych deskach. Cały czas borykaliśmy się z wandalami, którzy pisali na muszli koncertowej wulgaryzmy. W dobrym stanie technicznym jest podest i on pozostanie - informował wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak

O zmianach na Półwyspie Rzępowskim dowiedzieć można było się na sesji Rady Miejskiej. O likwidacji muszli koncertowej wspomniano podczas zmian budżetowych przegłosowanych przez samorządowców. Zmiany obejmą bowiem środki przeznaczane na utrzymanie kwiatów i roślin w nadgoplańskiej gminie.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz