Kobylniki: Do końca czerwca mamy poznać sposób rozwiązania problemu z mostem

Trudna sytuacja z mostem w Kobylnikach będzie miała kilka wariantów rozwiązania. Do końca czerwca powinniśmy znać koncepcję tego jak problem zamierzają rozwiązać samorządowcy.

Zbudowany przed kilkudziesięciu laty wojskowy most w Kobylnikach jest w opłakanym stanie. Odsłonięcie I i II warstwy drewnianej nawierzchni, ujawniło rdzę na belkach podłużnych stalowych. Oznacza to, że remont mostu przedłuży się o kolejne miesiące.

Remont mostu w Kobylnikach rozpoczął się kilka miesięcy temu. Jak się okazało, jest on jednak poważnie zniszczony. 

- Dalsze wykorzystywanie mostu nie było możliwe z uwagi na bezpieczeństwo podróżnych przemieszczających się po moście. Ściągnięcie dwóch warstw nawierzchni ujawniło, że belki podłużne stalowe są pokryte rdzą i mają wiele ubytków - stwierdził w rozmowie z naszym serwisem Bartosz Krajniak, wiceburmistrz Kruszwicy.

Samorządowcy postanowili spotkać się w sprawie mostu z II pułkiem inżynieryjnym w Inowrocławiu. Choć most zbudowany został przez wojsko, o jego stan techniczny musi zadbać gmina. Z przeprowadzonych rozmów wynika, że to gmina musi zabezpieczyć dokumentację na remont mostu, uzyskać odpowiednie zezwolenia na przeprowadzenie remontu oraz zakupić odpowiednie materiały. Temat zainteresował m.in. radnego Andrzeja Michalaka. Samorządowiec dopytywał jak obecnie wygląda sytuacja z mostem w Kobylnikach.

- Zleciliśmy inwentaryzację oraz koncepcję przebudowy mostu w Kobylnikach, która ma przedstawić kilka wariantów rozwiązania tego problemu komunikacyjnego. Koncepcja powinna zostać opracowana do końca czerwca. Wówczas podejmiemy decyzję, który z wariantów zostanie zrealizowany. Szukamy również możliwości skorzystania ze środków zewnętrznych na przebudowę mostu. Jeśli takie się znajdą na pewno po nie sięgniemy - tłumaczy wiceburmistrz Bartosz Krajniak.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz