Jest decyzja Prymasa Polski w sprawie wikariuszy: Ksiądz Łukasz Staniszewski przeniesiony do Trzemeszna
Z dniem 1 lipca oraz 1 sierpnia wejdą w życie zmiany wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Z kruszwicką parafią pożegna się popularny i charyzmatyczny ksiądz Łukasz Staniszewski.


Dekrety wejdą w życie 1 lipca oraz 1 sierpnia. Wśród zmian wokół wikariuszy jest także zapis dotyczący popularnego wikariusza księdza Łukasza Staniszewskiego. Zostanie on z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy przeniesiony do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie oraz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu.

Miejsce księdza Łukasza Staniszewskiego ma zająć ksiądz Michał Bubacz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni.

Odchodzący ksiądz Łukasz Staniszewski jest organizatorem wielu kruszwickich imprez oraz wydarzeń związanych z kościołem katolickim. Od lat zaangażowany m.in. w organizację Marszu Patriotycznego Kruszwica-Łagiewniki oraz Kujawskiego Misterium Męki Pańskiej czy Nocy Świętych.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

 1. A czym on się tak "zasłużył" że został... przeniesiony na inną parafię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wikariusze z każdej parafii są przenoszeni co kilka lat. To zupełnie normalna praktyka.

   Usuń
 2. To dla czego tyle lat siedzi ten sam ksiądz w Slawsku Wielkim. Ks. Łukasz ksiądz który zawsze jest z młodzieżą pielgrzymki i inne w Slawsku Wielkim nic ksiądz nie robi dla młodzieży nie przyciąga młodych ludzi tylko od pycha.

  OdpowiedzUsuń