Fotopułapki namierzyły dwa przypadki nieprawidłowego składowania odpadów w gminie [GALERIA]Wraz z okresem letnim nasilają się przypadki podrzucania śmieci i odpadów w różnych częściach gminy. Dwa przypadki udało się namierzyć gminnym fotopułapkom.


Fotopułapka w Łagiewnikach

Pierwsze namierzone przez fotopułapki zdarzenie miało miejsce 19 maja. Jeden z mieszkańców w drodze na dawną strzelnicę, a obecnie Prasłowiański Port miał wywozić skoszoną trawę.  Podrzucona trawa trafiła w miejsce obok jeziora, gdzie od wielu miesięcy pozostawiane są śmieci. Tego typu składowiska musi następnie zwalczać gmina. Obecnie sprawa trafiła na komisariat policji w Kruszwicy.

Do drugiego zdarzenia doszło w Mietlicy. Z niewyjaśnionych przyczyn mężczyzna zamiast wyrzucić śmieci do kontenera postanowił pozbyć się ich pozostawiając obok. Ta sprawa również jest badana przez urzędników.

Nadal nie znamy szczegółów podrzucania śmieci pod kruszwicki cmentarz. Przypomnijmy w ujawnionym przez nas ostatnio przypadku, podrzucający pozostawił w odpadkach swoje dane osobowe. Ukaranie jego zachowania nie powinno być zatem problemem dla funkcjonariuszy policji.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz