Droga Szarlej-Karczyn: Mieszkańcy bulwersują się na stan drogi. Co dalej z pracami na tym odcinku?


Pod koniec ubiegłego roku władze powiatu inowrocławskiego postanowiły wykonać remont drogi nr 2569 o długości blisko trzech kilometrów.  Do tej pory prace objęły jednak odcinek 236 metrów. O dalszy los drogi dopytywał na sesji radny Andrzej Michalak.

O drodze Karczyn-Szarlej informowaliśmy wiosną ubiegłego roku. Doraźne remonty drogi okazały się być jednak niewystarczające. Realizację zadania obiecało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

- Wykonano prace na odcinku około 236 metrów, pozostawiając 2,5 km starej drogi. Mieszkańcy mieli nadzieję, że w tym roku prace będą kontynuowane. Sołtys Szarleja otrzymał jednak informację, że będą wykonywane tylko prace doraźne - stwierdził podczas sesji Rady Miejskiej Andrzej Michalak.

O przekazanie informacji na temat drogi do Karczyna poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Urzędnicy o fachową opinię poprosili Zarząd Dróg Powiatowych w Inowrocławiu. Z odpowiedzi wynika, że w czerwcu lub lipcu ma zostać ogłoszony przetarg na naprawę drogi.

- Uprzejmie informuję, że mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu a zarazem Gminy Kruszwica podjęto decyzję o wykonaniu remontu dalszego odcinka poprzez wyrównanie/profilowanie istniejącej nawierzchni betonem asfaltowym  wraz z powierzchniowym utrwaleniem drogi. Planowana długość odcinka w km od 0+236 do km 2+640, tj. około 2,400 m od m. Szarlej do m. Karczyn (z wyłączeniem wcześniej wyremontowanego). Procedura przetargowa planowana jest na miesiąc czerwiec/lipiec 2017 r - przekazuje Adam Bąkowski z Zarządu Dróg Powiatowych w Inowrocławiu. 

Obecny stan drogi między Karczynem a Szarlejem jest jednym z najgorszych w gminie.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz