Co dalej z rondem w Kobylnikach? Sprawdzamy co się dzieje z ważną dla mieszkańców inwestycjąKilka miesięcy temu informowaliśmy o rozpoczęciu prac związanych z budową ronda w Kobylnikach i ścieżki pieszo-rowerowej z Kobylnik do Kruszwicy. Teraz jednak prace Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad stoją w miejscu. Co się dzieje?


GDDKiA zdiagnozowała na swoich trasach około trzech tysięcy miejsc, które są niebezpieczne. W tym roku zmodernizowanych ma być 448 miejsc, w tym rondo w Kobylnikach. Teraz prace jednak stanęły.

- Proszę o udzielenie odpowiedzi dlaczego zaprzestano budowy ronda w Kobylnikach. Kiedy możemy spodziewać się kontynuacji prac, a właściwie ich rozpoczęcia? - dopytywał na sesji radny Andrzej Michalak.

O udzielenie informacji na temat ronda w Kobylnikach zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.Jak wynika  z przekazanych informacji,opóźnienie wynika z problemami związanymi z liniami wysokiego napięcia.

- W związku z brakiem możliwości wyłączenia na czas prowadzenia robót linii wysokiego napięcia przebiegającej na skrzyżowaniem na którym ma powstać rondo,  GDDKiA uzgadnia obecnie z firmą energetyczną – gestorem sieci – możliwe warianty rozwiązania kolizji. Roboty zostaną wznowione po uzgodnieniu sposobu zabezpieczenia linii wysokiego napięcia. Brak zgody na wyłączenie linii wysokiego napięcia spowodowany jest remontem sieci - tłumaczy Tomasz Okoński Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej GDDKiA.

Skrzyżowanie w Kobylnikach jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na terenie nadgoplańskiej gminy.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. "Teraz jednak prace Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad stoją w miejscu. Co się dzieje?"

    Jak to co się dzieje?- PiS rządzi to inwestycje lecą z planu,bo szmal poszedł na 500+
    a bajki o linii energetycznej to koniom z byłego wybiegu opowiadać można,one maja wielkie łby to może wysłuchają

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie obrażaj koni,jak by mogły to pewnie mądrzej by się wypowiedziały..

    OdpowiedzUsuń