Andrzej Michalak: Chodnik w Szarleju nie jest wizytówką tego miejsca


Radny Andrzej Michalak zwrócił uwagę na konieczność przeprowadzenia remontu chodnika w Szarleju. Jego zdaniem, nie jest on wizytówką tego miejsca.


Interpelacja samorządowca dotyczyła drogi powiatowej 2568 c między Kruszwicą a Inowrocławiem. Odcinek drogi jest używany przez sporą część kierowców. To właśnie na tym odcinku rywalizują co roku zawodnicy Biegu Piastowskiego. Niestety widok psuje chodnik, a właściwie to co z niego zostało w miejscowości Szarlej.

- Anty-wizytówkę tej trasy stanowi chodnik w miejscowości Szarlej, który był robiony nieudolnie i niestarannie kilkadziesiąt lat temu. Przy opadach deszczu jest zalewany i nie można się po nim poruszać. Jest bardzo zniszczony - stwierdził Andrzej Michalak.

Jak podkreśla radny, mieszkańcom wiele razy obiecywano budowę nowych chodników, ale jak dotychczas na obietnicach miał się kończyć. Samorządowiec zwrócił się do władz gminy, aby razem z powiatem zajęła się tym problemem.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

 1. Gmina Kruszwica i powiat Inowrocław to niech zobaczą jao wygląda droga i chodnik w karczynie, bo o nim już zapomnieli, nic tu nie jest robione!

  OdpowiedzUsuń
 2. To tam jest "chodnik"?

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie radny,dziś jechałem przez Szarlej, chodniki jako takie nie są w tragicznym stanie,co nie znaczy że remont im by się nie przydał, choć nie wiem co pan dokładnie ma na myśli?:
  chodniki jako chodniki czy te pobocza widoczne na fotografii powyżej,
  bo jeśli chodzi o te pobocza to ich gospodarzem jest zapewne starostwo powiatowe gdyż jest to droga powiatowa a nie UM w Kruszwicy.

  OdpowiedzUsuń