Zenon Czajkowski trzydzieści lat kieruje zespołem folklorystycznym! [GALERIA]


Nadgoplański Zespół Folklorystyczny może świętować kolejną rocznicę. W tym roku mija 30 lat kierowania zespołem przez Zenona Czajkowskiego.


Kruszwiczan Zenon Czajkowski do Nadgoplańskiego Zespołu Folklorystycznego dołączył w 1983 roku. Po czterech latach został jego prowadzącym. Od tamtej pory to on kieruje zespołem. Długoletnią działalność społecznika nagrodził Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz Przewodniczący Komisji Oświaty Andrzej Michalak i dyrektor CKiS "Ziemowit" Barbara Biczkowska.

- W imieniu Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" chcę panu bardzo podziękować za promowanie gminy i folkloru kujawskiego. Chcę zaznaczyć, że Nadgoplański Zespół Folklorystyczny to jedna z naszych sekcji, która zdobywa najwięcej pucharów i nagród-powiedziała szefowa kruszwickiego "Ziemowita"

Nadgoplański Zespół Folklorystyczny graniem i śpiewem rozpowszechnia folklor kujawski nie tylko w obrębie Kruszwicy, ale i poza jej granicami. Od lat zdobywa także liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach związanych z promowaniem folkloru.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz