Zapraszają na Słowiański wiec do KruszwicyStowarzyszenie Kruszwica Stara Ziemia Sprzyjaciele zaprasza do polubień swojej strony na Facebooku oraz odwiedzin strzelnicy z końcem maja.
Społecznicy przywracają porządek na strzelnicy, organizują także  interesujące spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wspólne zabawy i pracę. Najbliższe spotkania mają odbyć się w dniach od 26 do 28 maja w klubie żeglarskim Piast oraz Stara Ziemia na terenie strzelnicy.  To właśnie na ten czas przygotowano sporo atrakcji.

- Kruszwica Stara Ziemia to piękne miejsce na terenie Krajobrazowego Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, które jako stowarzyszenie otrzymaliśmy w dzierżawę. Miejscowi kojarzą dokładną lokalizację jako "Strzelnica". Nasze działania opierają się na łączeniu ludzi i rozpowszechnianiu starej wiedzy naszych przodków i nowych technik. Dlatego strzelamy z łuku, palimy ogniska, gotujemy w kotle, budujemy szałasy, uczymy się o drzewach, pszczołach, ziołach, słońcu, przetrwaniu, zdrowiu, miłości, wartościach, energiach, gwiazdach, kamieniach ciekawych miejscach i budowlach, świętych gajach (Wietrzychowice, Sarnowo, Gaj) oraz poruszamy takie tematy, o których po prostu warto wiedzieć - czytamy na grupie organizatorów.

Słowiański wiec rozpocznie się w Wietrzychowicach 25 maja. Następnego dnia O godzinie 12:00 uczestnicy przyjadą do Kruszwicy gdzie od godziny 7:00 do 13:00 będzie można uczestniczyć w cyklu zajęć pod tytułem "Myślenie i nauka. Dzieje i pradzieje Słowian". Następnie Od 13:00 do 19:00 trwać będą zajęcia z działaniem i pracą. Uczestnicy będą szyć i zbierać zioła oraz uczestniczyć w budowie osady i portu. Od godziny 19 do północy zaplanowano wspólne świętowanie, ognisko oraz rozważania i wnioski z wykładów i pracy. Fot.Stara Ziemia

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz