Szansa na drugie życie dawnego dworca: Budynek PKP został sprzedany! [FOTO]Budynek dawnego dworca, należący do PKP spółki Skarbu Państwa został sprzedany. Taką informację potwierdza dla nas biuro prasowe spółki.


Chyba nie było osoby, która nie potwierdzałaby, że budynek dawnego dworca PKP w Kruszwicy psuł wizerunek miasta. Teraz pozostałość, po kiedyś sprawnie działającym obiekcie ma szansę na "drugie życie". Po latach znaleźli się inwestorzy, którzy budynek zdecydowali się kupić.Pojawiające się zatem informacje na temat sprzedaży budynku dworca PKP, okazały się być prawdziwe. 

- Dworzec w Kruszwicy został wystawiony na sprzedaż. 10 maja wyłoniono nabywcę obiektu - informuje Maciej Bułtowicz z Wydziału Prasowego PKP.

Szczegóły transakcji nie są nam znane. Nie wiemy także kto dokładnie obiekt kupił i co zamierza z nim zrobić.

Historia kruszwickiego dworca, od lat krąży w przestrzeni publicznej. Kilka lat temu z pismem w sprawie dworca do PKP wystąpił Urząd Miejski w Kruszwicy. 26 czerwca 2013 roku udało się doprowadzić do podziału geodezyjnego budynku na trzy części co było do podstawą do późniejszych transakcji kupna i sprzedaży.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

 1. Kiedyś dworzec tętnił życiem, ciągle było pełno ludzi i... olbrzymia palma na środku. I pani Hałas z bufetu, i pani Marysia z kiosku... :) Było, minęło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak było,tak było :)

   Usuń
 2. "Było minęło", ale w pamięci pozostały miłe wspomnienia. Wjeżdżająca "bana" na peron, tłok przy wejściu do wagonu by zdobyć siedzące miejsce, gra w bośkę na stojąco a stołem była torba itd. A dworzec zadbany, przytulny, ogrzewany zimą, z gorącą herbatką w bufecie i miłym personelem całej placówki...... Łza się kręci w oku od wspomnień.

  OdpowiedzUsuń