Spotkanie poetyckie pod Malwami już 16 czerwca. Tym razem Kruszwicę odwiedzi Bożena Kaczorowska

Poetka z Warszawy będzie gościem czerwcowego spotkania poetyckiego. Tym razem Kruszwicę odwiedzi Bożena Kaczorowska.


Spotkanie poetyckie zaplanowano na 16 czerwca na godzinę 18:00 w Restauracji-Kawiarni pod Malwami. Gościem Magdaleny Jagiełłowicz będzie warszawska poetka Bożena Kaczorowska.

Bożena Kaczorowska jest poetką, moderatorką i organizatorką spotkań poetyckich z cyklu INNE OBLICZE POEZJI, prowadzonych w klubokawiarni Grawitacja na warszawskim Powiślu oraz w klubokawiarni „Jaś i Małgosia” na warszawskiej Woli. 

Swoją przygodę z konkursami literackimi rozpoczęła w roku 2011, od Bydgoszczy. II m-sce w OKP im. K. Hoffmana. Potem był rok 2012 i I m-sce w OKP Kruszwica – Kobylniki. Ten sam rok przyniósł jej także I m-sce w Charzykowach w konkursie „ O Srebrny Kluczyk”. 

Jest jawną i zagorzałą uczestniczką Kruszwickich Spotkań Pokoleń, miłośniczką Goplany i Gopła. Zachęcona sukcesami konkursowymi zdobyła jeszcze wiele trofeów, m.in. I m-sce w konkursie "O liść konwalii" im. Zbigniewa Herberta (Toruń 2013) , II m-sce w Nysie (2013) w konkursie im. Kozarzewskiego. W 2013 zdobyła nagrodę Prezydenta Łomży. 

Po drodze przytrafił się OKP im. Hłaski, II m-sce w Chorzowie ( 2011), II m-sce „ O Laur Łyny” – Olsztyn (2011), Im-sce w TJW Łomianki, (2011) itp. Debiutowała tomikiem "Punkt obserwacyjny" (MaMiKo, Nowa Ruda 2013). 

We wrześniu 2016 roku, ukazał się jej drugi tomik pt. „Akty niedonoszone” Tomik został zakwalifikowany do I etapu konkursu im. Szymborskiej (2017), z czego autorka jest niezmiernie dumna. 

Swoje utwory publikowała m.in. na łamach Zeszytów Poetyckich, w Akancie, Odrze, Wyspie, e-tygodniku Pisarze.pl, w Gazecie Kulturalnej, w Helikopterze, w Strefie Gender, na stronach Mustango, oraz w licznych almanachach pokonkursowych i antologiach ogólnopolskich. Mieszka i pracuje w Warszawie.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz