Ruszyły warsztaty dla przedszkolaków w Astrobazie


W kruszwickiej Astrobazie ruszyły warsztaty dla przedszkolaków z miasta i okolic. Propozycja zajęć obejmuje m.in. budowanie modelu rakiety kosmicznej oraz obserwacje w Astrobazach.


Zajęcia odbywać mają się w okresie od 16 maja do 7 lipca. Prowadzone będą przez panie Ilonę Dybicz oraz Magdalenę Musiałowską.

- W zajęciach pomagają także uczniowie koła astronomicznego działającego w kruszwickiej Astrobazie. Wszyscy zaangażowani otrzymają certyfikaty "młodych animatorów astronomii". Działania koordynowane są przez Wydziału Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych –  Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, których głównym celem jest promocja Astrobaz w województwie kujawsko-pomorskim oraz zainteresowanie naukami ścisłymi-informują organizatorzy.

Pierwsze spotkanie już się odbyło. Wzięli w nim udział dzieci z Przedszkola "Nad Gopłem" oraz jeden z oddziałów zerowych z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy.

- Łącznie przybyło na pierwsze zajęcia 40 dzieci.Korzystając z pięknej pogody dzieci mogły obserwować Słońce przez teleskopy, specjalne szkiełka i okulary. Z zainteresowaniem zwiedziły obiekt oraz zapoznały się z wyposażeniem obserwatorium. Pełne zapału pracowały  także nad własnymi pracami ukazującymi własną wizję Kosmosu i Astrobaz. Z uśmiechem na twarzach żegnały się i umawiały na kolejne spotkanie-podaje Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz