Remont mostu w Kobylnikach przedłuży się o kilka miesięcy [ZDJĘCIA]
Zbudowany przed kilkudziesięciu laty wojskowy most w Kobylnikach jest w opłakanym stanie. Odsłonięcie I i II warstwy drewnianej nawierzchni, ujawniło rdzę na belkach podłużnych stalowych. Oznacza to, że remont mostu przedłuży się o kolejne miesiące.


Remont mostu w Kobylnikach rozpoczął się kilka miesięcy temu. Jak się okazało, jest on jednak poważnie zniszczony. 

- Dalsze wykorzystywanie mostu nie było możliwe z uwagi na bezpieczeństwo podróżnych przemieszczających się po moście. Ściągnięcie dwóch warstw nawierzchni ujawniło, że belki podłużne stalowe są pokryte rdzą i mają wiele ubytków - stwierdził w rozmowie z naszym serwisem Bartosz Krajniak, wiceburmistrz Kruszwicy.

Samorządowcy postanowili spotkać się w sprawie mostu z II pułkiem inżynieryjnym w Inowrocławiu.
Choć most zbudowany został przez wojsko, o jego stan techniczny musi zadbać gmina. Z przeprowadzonych rozmów wynika, że to gmina musi zabezpieczyć dokumentację na remont mostu, uzyskać odpowiednie zezwolenia na przeprowadzenie remontu oraz zakupić odpowiednie materiały. 

-. Prosimy o wyrozumiałość wszystkich, którzy z mostu korzystają. Obiekt nie przechodził generalnego remontu od 1986 roku. Jego dalsze użytkowanie byłoby niebezpieczne dla mieszkańców-dowiadujemy się od burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka.

Jak wynika z ostatnich informacji samorządowcy planują zwrócić się do dowódcy sił zbrojnych o sfinansowanie m.in. wykonawstwa prac na moście.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz