Obcokrajowcy zagrali w grę miejską "Kruszwica-historia i legenda"W ramach projektu Erasmus+ w Kruszwicy goszczą obcokrajowcy. Młodzi uczniowie zaproszeni zostali przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1. 


Do Kruszwicy przyjechali mieszkańcy z Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Estonii w ramach wymiany zorganizowanej pod hasłem Europe's Unique Regions - Our Personal Experience.

Swój udział w pobycie gości miała także kruszwicka biblioteka. Placówka wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1  zorganizowali dla gości i goszczących ich kruszwiczan grę miejską „Kruszwica – historia i legenda”.

- Uczestnicy, podzieleni na cztery grupy, przeszli przez miasto od kolegiaty do Mysiej Wieży, wykonując po drodze polecenia i odpowiadając na pytania dotyczące historii miasta. Podczas gry korzystano z aplikacji stworzonej na platformie Edupolis (http://www.edupolis.pl/). Wspólna zabawa skończyła się rozdaniem kruszwickich pamiątek wszystkim uczestnikom gry - podaje Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz