Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej "Na żołnierską nutę"

Już po raz siódmy w naszej szkole w dniu 27 kwietnia br. odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej „Na żołnierską nutę”. Uczniowie klas I-III występowali w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. 


Festiwal należy już do tradycji naszej szkoły. Jego celem jest popularyzacja wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych twórczości muzycznej o tematyce patriotycznej i żołnierskiej, rozwijanie zdolności muzycznych i wokalnych, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, propagowanie patriotyzmu oraz rozwijanie wrażliwości inspirowanej historią.

Gośćmi tegorocznego konkursu byli: Pan Aleksander Budner–przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy, Pan Marcin Piotrowski- dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy, Pani Justyna Grabowska- przedstawiciel Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego w Kruszwicy, Pani Alina Nowacka- emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy. 

Gośćmi, a jednocześnie jurorami byli także: Pani Iwona Jasińska- przedstawicielka Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy, Pani Małgorzata Sutor -nauczycielka muzyki w Gimnazjum w Bachorcach i Pan Karol Wysota - emerytowany dyrektor Gimnazjum w Bachorcach. 

Podczas konkursu swoje umiejętności związane z musztrą zaprezentowali uczniowie klasy mundurowej, którzy wystąpili pod okiem opiekuna Pana Jerzego Ćwikły.
Spośród wszystkich uczestników wyłoniono następujących laureatów:
w kategorii soliści:
I miejsce: Barbara Charysz - SP w Woli Wapowskiej,
II miejsce: Mikołaj Jagodziński – ZSS nr 1 SP nr 1 w Kruszwicy,
III miejsce: Zofia Degórska - ZSS nr 1 SP nr 1 w Kruszwicy,
Wyróżnienie: Mateusz Burdziński - SP w Sławsku Wielkim,
w kategorii zespoły:
I miejsce: Weronika Grobelska i Jakub Głowacki - SP w Rusinowie,
II miejsce: Aleksandra Konieczyńska, Michalina Wszołek i Marcel Giża – ZSS nr 1 SP nr 1 w Kruszwicy,
III miejsce: Nadia Pyszna, Anita Bejma i Joanna Łączna – ZSS nr 1 SP nr 1 w Kruszwicy
Gratulujemy sukcesów dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom.
Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy wraz z Paniami: Ewą Tadzik i Beatą Klusak - organizatorkami konkursu – składają podziękowania fundatorom nagród: Wojewodzie Kujawsko – Pomorskiemu - Panu Mikołajowi Bogdanowiczowi, Urzędowi Miejskiemu w Kruszwicy, Panu Joachimowi Larsenowi, Panu Janowi Dybiczowi, Pani Henryce Witkowskiej, Państwu Monice i Jackowi Tyczkowskim z kwiaciarni PASSION oraz firmie Va Banque.
Profesjonalne nagłośnienie imprezy zapewniło Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”, za co również serdecznie dziękujemy.

Beata Klusak
Ewa Tadzik
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz