Gmina ma dołożyć się do dróg powiatowych. Ile? OdpowiadamyDrogi powiatowe w gminie Kruszwica, choć należą do zadań starostwa mają zostać zmodernizowane m.in. z pieniędzy gminnych. To efekt ostatnich dyskusji poruszanych na sesjach Rady Miejskiej.


Problem złego stanu dróg powiatowych był zgłaszany m.in. przez mieszkańców Głębokiego, Racic
oraz Karczyna na wiejskich spotkaniach. Do części z tych dróg ma dołożyć się gmina. To efekt propozycji poruszanych na sesjach Rady Miejskiej m.in. przez radnego powiatu Marka Kościńskiego.

- Mając na względzie wnioski mieszkańców składane podczas zebrań wiejskich oraz zebrań osiedlowych zaproponowaliśmy pomoc finansową przy przebudowie drogi powiatowej w miejscowości Głębokie oraz dofinansowanie remontu drogi powiatowej w Racicach. Ponadto, zdecydowaliśmy się również na udział finansowy w zadaniu dotyczącym remontu chodnika przy ul. Cmentarnej w Kruszwicy. Z własnych środków planujemy zbudować chodnik, który będzie prowadził od drogi powiatowej w kierunku wejścia na cmentarz, znajdującego się przy placu postojowym – wyjaśnia Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Na jaką kwotę opiewa przewidywana partycypacja? Jak wynika z dokumentów przedstawionych w materiałach sesyjnych, do realizacji zadań powiatowych gmina Kruszwica ma dołożyć około 380 tysięcy złotych. Mowa tu o drogach związanych z przebudową i dokumentacją drogi powiatowej nr 2578C Bródzki-Głębokie w miejscowości Głębokie (50 %  wartości zadania brutto ale nie więcej niż 325 tysięcy do 15 grudnia), remont drogi powiatowej Baranowo-Racice od 0 do 012km do 0+484 km (działka nr 9 (partycypacja w wysokości 30 tysięcy złotych do 15 września) oraz remont chodnika w ciągu Cmentarnej (partycypacja w wysokości 50 % wartości zadania brutto, lecz nie więcej niż 30.554,53 złotych do 30 listopada).

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Nie wiem do kogo nalezy droga z ktorej wyjezdza sie z Polanowic na Kruszwice, ale przydalo by sie tam wykosic row. Widocznosci brak samochody glowna droga jada z duza predkoscia. Strach zeby nie doszlo tam do wypadku.

    OdpowiedzUsuń