Gęsina z Wróbli podbija japoński rynek! [FOTO]W Inowrocławiu z produktem Andrzeja Kloneckiego  zapoznali się Japończycy. Działająca pod Kruszwicą fundacja rozszerza swoje działania na rynek japoński.


Twórcą regionalnego programu innowacji społecznych w dziedzinie odrodzenia idei chowu przydomowego gęsi jest Andrzej Klonecki, kreatywny rolni z gminy Kruszwica. 38 lat temu postanowił odrodzić tradycję chowu przyzagrodowego nad brzegami jeziora Gopło.

Unikatowe mięso gęsie spowodowało zainteresowanie się produktem także poza granicami kraju. W Japonii docenia się głównie pierz i puch pozyskiwany z tych zwierząt.

- Walory naszego produktu dostrzegł wypróbowany partner biznesowy gospodarstwa Kloneckich-Kotaro Tatsuma. Japoński ekspert docenił optymalne warunki przyrodnicze Nadgopla, Kujaw i znacznej połaci Wielkopolski, dla rozwoju hodowli gęsi w niezwykle czystym ekologicznie regionie Europy - przekazuje działająca pod Kruszwicą fundacja Andrzeja Kloneckiego.

Dzięki współpracy z japońskim biznesmenem pierze i puch pochodzący z centrum Polski został doceniony zagranicą. Z potencjałem eksportowym można było zapoznać się  podczas I Polsko-Japońskiego Forum Gospodarczego w Inowrocławiu. Działaniom związanym z promocją lokalnych produktów sprzyja wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz obecny podczas rozmów z japońskimi biznesmenami.

-  Dla nas jako rządzących, bardzo ważna i istotna jest produkcja prowadzona w rolnictwie. Jesteśmy w bardzo ważnym momencie przebudowy naszego kraju oraz myślenia. Mamy nowe podejście do spraw związanych ze współpracą z zagranicznymi partnerami-mówił podczas spotkania Mikołaj Bogdanowicz - Siła lokalnego produktu zyskuje na znaczeniu i jest doceniana przez władze rządowe. Chcemy realizować plan ministra Morawieciego w zakresie rolnictwa, gdzie gęsina w województwie kujawsko-pomorskim ma szansę stać się jednym z najważniejszych lokalnych produktów- dodał.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz