Dni Kruszwicy 2017: Roan, Wilki, Nowaki i Casandra [VIDEO+FOTO]


Tegoroczne Dni Kruszwicy rozpoczną się w piątek 23 czerwca i potrwają do soboty 24 czerwca. Ponadto w ramach wydarzenia, przygotowanych jest aż 11 mniejszych imprez i atrakcji.


Tegoroczne święto gminy rozpocznie się na kruszwickim amfiteatrze w piątek 23 czerwca koncertem zespołu ROAN (19:30). O 21:00 zobaczymy zespół Wilki. Zespół powstał w 1992 roku. Wtedy to również wydał swój debiutancki album. Skład zespołu wykrystalizował się podczas sesji nagraniowych do albumu, stąd duża liczba wykonawców. Szybko po wydaniu płyty Wilki zdobyły popularność. Na płycie znalazły się takie przeboje, jak "Son of the Blue Sky", czy "Eli lama sabachtani", które ustaliły pozycję zespołu na następne lata.

To właśnie podczas m.in. Dni Kruszwicy zespół będzie świętował 25-lecie działalności.Sobota 24 czerwca rozpocznie się występem sekcji działających przy CKiS "Ziemowit" w Kruszwicy
o godzinie 16:00. O godzinie 18:00 na amfiteatrze pojawi się kabaret Nowaki. Na 19:30 zaplanowano koncert zespołu Casandra. Od 21:00 do 24:00 odbędzie się zabawa taneczna.W ramach Dni Kruszwicy odbędą się także: Parada Myszy (1 czerwca) Rajd Rowerowy z okazji 595 rocznicy nadania Praw Miejskich  Kruszwicy (3 czerwca), XXXVI Towarzyskie Spławikowe Zawody Wędkarskie Z Brzegu na Jeziorze Gopło (10 czerwca) , Kruszwickie Dni Sportu (10-20 czerwca). 

Na 16 czerwca zaplanowano Popołudnie z Poezją, 18 czerwca Turniej Piłki Nożnej Orliki Rocznik 2007 oraz Zawody Strzeleckie z okazji Obchodów Dni Kruszwicy, 22 czerwca Prezentację Sekcji Teatralnej CKiS "Ziemowit", spektakl "Powrót Córki Marnotrawnej" i projekcję filmu "Od dziś będziemy już dobre", 23-25 czerwca Centralne Kwalifikacyjne Regaty Juniorów oraz 24 czerwca Grę Terenową "Postrzyżyny Ziemowita".


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz