Co zmieni się na Osiedlu Zagople? Samorządowcy zabierają głos w sprawie inwestycji [FOTO+VIDEO]


Podczas zebrania z mieszkańcami Osiedla Zagople samorządowcy przedstawili informacji na temat inwestycji jakie zamierzają w najbliższym czasie wykonać. Należy do nich przebudowa stu miejsc parkingowych oraz odnowienie placów i chodników.


Wraz z inwestycją, mieszkańców Osiedla Zagople czekać ma przebudowa drogi osiedlowej liczącej blisko pół kilometra. Jak podkreślają samorządowcy, jest to jednak dopiero pierwszy etap inwestycji. 

Wykonawcą usługi ma być kruszwicka firma A.P.R "SEWIM". Z końcem kwietnia podpisała ona umowę na realizację inwestycji na Zagoplu.

- Prosimy podobnie jak w przypadku ulic Lipowej i Kasprowicza o wyrozumiałość naszych mieszkańców. Zależy na tym, aby mieszkańcy mieli pełen wgląd jak prace będą prowadzone oraz co dokładnie ulegnie zmianie - mówił podczas konsultacji burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Co zmieni inwestycja? Jak informują samorządowcy zmianom ulegnie przebudowa istniejących dróg dojazdowych, chodników, miejsc parkingowych i placów utwardzonych, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz nowe nasadzenia w zamian za wycięte drzewa, które kolidują z inwestycją. 


Osobnym problemem jest kwestia parkowania samochodów w czasie inwestycji.

- Doszliśmy do porozumienia z dzierżawcą parkingu strzeżonego przy Szkole Podstawowej nr 1. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli z niego korzystać bezpłatnie do czasu zakończenia prac budowlanych – wyjaśnia wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.

Podczas spotkania mieszkańcy poruszyli również tematy związane z problemami Osiedla Zagople m.in. kwestią oddzielnego wyrzucania śmieci, braku monitoringu oraz aktami wandalizmu. Padły także pytania o most w Kobylnikach. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz