Co dalej z balustradami na moście? GDDKiA odpowiada Adamowi MolendzieW marcu radny Adam Molenda zwrócił uwagę na konieczność wymiany balustrady chroniącej ruch pieszych poruszających się przez most na ulicy Zamkowej. Teraz na pismo samorządowca odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Z końcem marca do burmistrza Kruszwicy wpłynęła interpelacja radnego Adama Molendy w sprawie balustrady na moście.

- Zgłaszam interpelację w sprawie wymiany balustrad chroniących ruch pieszych poruszających się przez most na ulicy Zamkowej. Chodnik oddzielony jest od skarpy stalową barierą ochronną na wysokość 50 cm. Pragnę nadmienić, że minimalne wysokości balustrad wynoszą 1,1 m przy chodnikach dla pieszych oraz 1,2 m przy ścieżkach rowerowych.

W połowie maja w odpowiedzi na interpelację samorządowca, wpłynęło pismo zastępcy dyrektora oddziału GDDKiA Przemysława Antoniaka.

- W odpowiedzi na pismo dotyczące wymiany balustrad chroniących pieszych przed upadkiem z chodnika prowadzącego do mostu przez Gopło, GDDKiA informuje, że aktualnie jest na etapie przygotowania do zlecenia dokumentacji projektowej kompleksowej przebudowy odcinka drogi nr 62 przebiegającego przez wymienione ulice-informuje Przemysław Antoniak.

Wnioski radnego Adama Molendy mają zostać ujęte w ramach tej przebudowy.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz