Bezpieczny majowy weekend. Trwają policyjne działania na drogach
Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci rozpoczynają działania pod kryptonimem "Bezpieczny majowy weekend". Akcja potrwa do środy.


Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci
będą nie tylko kontrolować prędkość, ale i stan trzeźwości kierujących.

- Długi majowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego, już dzisiaj (28.04.17) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania ”Bezpieczny majowy weekend”, które potrwają do środy (3.05.17). Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym - informuje podkom. Joanna Karpińska WRD KWP Bydgoszcz.

Początek maja i przypadające na te dni dwa Święta, a co się z tym wiąże dla wielu z nas wolne po prostu od pracy dni, charakteryzują się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach spodziewać się należy większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli.

Policjanci będą:
- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
- reagować na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli przez pieszych, rowerzystów i motocyklistów,
- ujawniać i eliminować z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu,
- sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,
- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
- zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.                                                 

W ubiegłym roku podczas „majowego weekendu” (29.04.16 do 3.05.16) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 16 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 19 zostało rannych. Odnotowano również 289 kolizji. Ponadto, policjanci zatrzymali 102 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak zdrowego rozsądku i należytej ostrożności oraz brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii!

MAJOWE ZAKAZY W RUCHU DROGOWYM

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2013 r., poz. 839 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:


data                               od godziny      do godziny               uwagi
30 kwietnia 2017r.        18:00                  22:00          dzień poprzedzający
1 maja 2017r.                  8:00                  22:00          Święto Państwowe
2 maja 2017r.                18:00                 22:00           dzień poprzedzający
3 maja 2017r                   8:00                  22:00          Święto Narodowe Trzeciego Maja

Autor: podkom. Joanna Karpińska WRD KWP Bydgoszcz 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz