Andrzej Michalak pyta co dalej z mostem w Kobylnikach?Radny Andrzej Michalak zwrócił się z pytaniem w sprawie remontu mostu w Kobylnikach. Jak twierdzi samorządowiec informacje krążące na temat zakończenia prac są sprzeczne.W połowie maja informowaliśmy, że remont mostu w Kobylnikach  zostanie przedłużony o kolejne kilka miesięcy. Teraz jednak pojawiają się głosy, że most może być nieczynny nawet do końca roku.

- Kiedy zostanie ukończony remont mostu w Kobylnikach? Proszę poinformować o tym społeczeństwo w prasie i poprzez portale społecznościowe, ponieważ informacje są sprzeczne i powinny być w sposób rzetelny i kompetentny wyjaśnione przez władze miasta - dopytywał podczas sesji Andrzej Michalak.

Jak udało się nam dowiedzieć blisko dwa tygodnie temu, prace zatrzymane zostały z uwagi na rdzę na belkach podłużnych stalowych podczas odsłonięcia I i II warstwy drewnianej nawierzchni.

- Rzetelną informację o zakończeniu remontu będziemy mieli gdy otrzymamy dokumenty, będące inwentaryzacją tego mostu. Jednocześnie będzie można zrobić kosztorys i określić koszty całości. Wówczas będziemy wiedzieli czy będzie to remont częściowy czy musi być to całkowity remont. Zatem aby przekazać mieszkańcom informację musimy wiedzieć czy będzie to kompleksowy remont i potrwa np. do końca roku, czy częściowy do września. Będziemy starali się takie informacje przekazywać. Teraz ustawimy tablice informujące, że przejazd mostem jest niemożliwy. Wiele osób myli się i wjeżdża w tą ślepą uliczkę - odpowiedział na sesji burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz